psycholog wojskowy

kliniczna i zdrowia

kliniczno-wychowawcza dzieci i młodzieży

biznesu i organizacji

psycholog wojskowy

kliniczna i zdrowia

kliniczno-wychowawcza

dzieci i młodzieży

biznesu i organizacji

psycholog wojskowy

kliniczna i zdrowia

kliniczno-wychowawcza

dzieci i młodzieży

biznesu i organizacji

Etap edukacji/pracy
Czego dotyczy
student psychologii

Student Psychologii Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, od VII semestru realizuje blok zajęć z zakresu psychologii stosowanej.
Trzysemestralna specjalność: Psychologia kliniczna i zdrowia dorosłych (450 -540 godzin zajęć).

Studenci rozszerzają wiedzę w zakresie kompetencji niezbędnych w pracy psychologa w kontakcie zarówno z jednostką, jak i grupą.
Uczą się jak zapobiegać, rozwiązywać i mediować w sytuacjach trudnych i kryzysowych.
Rozszerzają wiedzę i umiejętności w zakresie interwencji kryzysowej, edukacji i wsparcia psychologicznego. Poznają zagadnienia związane z pracą z traumą, PTSD i radzeniem sobie ze stresem.

dyplomowany psycholog wojskowy

Psycholog wojskowy może pracować zarówno w kraju, jak i na misji zagranicznej.
Psycholog wojskowy musi ukończyć Studium Oficerskie w Wyższej Szkole Oficerskiej np. Wojsk Lądowych. Aby dostać się do szkoły, trzeba sprostać nie tylko testom z wychowania fizycznego, ale także trzeba znać dobrze język angielski i pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną.

Rozwój zawodowy psychologa wojskowego realizowany jest także w zakresie specjalistycznych kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych z zakresu wsparcia psychologicznego, np. pracy z traumą.

Psycholog wojskowy zajmuje się przede wszystkim udzielaniem wsparcia dla żołnierzy, w szczególności przed i po odbyciu misji wojskowej.
Przeprowadza on również szkolenia i zajęcia edukacyjne.

absolwenci w zawodzie

Magdalena Ślipek-Tymecka

psycholog wojskowy

W mojej pracy zawodowej w Akademii Wojsk Lądowych zajmuję się szeroko rozumianą profilaktyką psychologiczną oraz wspar- ciem i poradnictwem psychologicznym. Naszych podchorążych wspieram przez cały okres ich kształcenia, od momentu rozpoczęcia przez nich nauki w Akademii.

Oprócz spotkań indywidualnych prowadzę również warsztaty i spotkania grupowe o bardzo różnej tematyce (m.in. sposoby radzenia sobie ze stresem, zjawiska zachodzące w grupie społecznej, profilaktyka uzależnień czy też nabywanie umiejętności rozwiązywania konfliktów). Pracuję także z kadrą dowódczą, czyli żołnierzami odpowiedzialnymi za rozwój i wyszkolenie studentów, pomagając im w rozwiązywaniu problemów ich podwładnych oraz doskonaleniu umiejętności pracy z podwładnymi, budowaniu zespołu oraz w zakresie rozpoznawania i przeciw- działania patologiom w relacjach międzyludzkich. Ponadto w sytuacjach nagłych lub traumatycznych działam jako interwent kryzysowych.

Praca w Akademii Wojsk Lądowych wymaga ode mnie ciągłego rozwoju i poszerzania swoich kompetencji zawodowych, w za- mian dając możliwość kontaktu z fantastycznymi ludźmi oraz czerpania satysfakcji z wykonywanej pracy.