naukowiec
kliniczna i zdrowia
kliniczno-wychowawcza dzieci i młodzieży
biznesu i organizacji

kliniczna i zdrowia
biznesu i organizacji
naukowiec
kliniczna i zdrowia
kliniczno-wychowawcza
dzieci i młodzieży
biznesu i organizacji
naukowiec
kliniczna i zdrowia
kliniczno-wychowawcza
dzieci i młodzieży
biznesu i organizacji
Student Psychologii Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, od III roku realizuje w praktyce swoje pomysły badawcze lub bada interesujące go zjawiska psychologiczne na zajęciach Studencki Projekt Badawczy (60 godz.), a wcześniej poznaje metodologię i statystykę (120 godz.).
Na IV i V roku student pisze pracę magisterską w ramach Seminarium magisterskiego (180 godz.) i samodzielnie bada interesujące go zjawisko psychologiczne.
Studenci studiują literaturę, czytają najnowsze doniesienia naukowe, szukają inspiracji badawczych w otaczającym ich świecie. Często pierwsze pomysły naukowe i pierwsze doświadczenia studenci gromadzą przy współpracy z Pracownikami Instytutu, którzy chętnie zapraszają studentów do współpracy przy realizacji projektów badawczych.
dyplomowany psycholog
Kolegium Doktorskie Psychologii w Szkole Doktorskiej UWr trwające cztery lata (ok. 300 godzin zajęć
+ 240 godzin praktyki zawodowej w formie przeprowadzonych zajęć dydaktycznych).
Studia doktoranckie kończą się obroną pracy doktorskiej i uzyskaniem stopnia naukowego doktora.
Nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu formułowania problemów badawczych, realizowania badań, prezentowania wyników naukowych oraz kompetencji z zakresu przekazywania wiedzy w procesie dydaktycznym. W Polsce oraz za granicą istnieje wiele programów grantowych i stypendialnych, które (poza stypendium naukowym) pozwalają pozyskiwać dodatkowe środki na realizację badań naukowych i wyjazdy zagraniczne.
specjalista psycholog kliniczny
Po uzyskaniu stopnia naukowego doktora można kontynuować pracę naukową na uczelni. Pozostanie na uczelni wiążę się z prowadzeniem dalszych badań i ich upowszechnianiem, które prowadzi do uzyskania habilitacji, a następnie tytułu naukowego profesora.
Działania doktora psychologii nakierowane są na rozwiązywanie problemów przy zastosowaniu narzędzi naukowych. Psycholog podejmując zagadnienie badawcze kieruje się metodami naukowymi w celu udzielenia odpowiedzi na postawiony problem badawczy.
Jako doktor psychologii zajmuję się identyfikowaniem i rozwiązywaniem problemów naukowych. Moja praca służy rozwojowi wiedzy o człowieku i jego relacji ze światem społecznym W pracy wykorzystuję zasady metodologii badań społecznych oraz wiedzę z zakresu statystyki. Cenna jest też umiejętność syntetycznego komunikowania i opisania wniosków. Podejmowanie przeze mnie problemy badawcze mają na celu lepsze zrozumienie tego „jak działa człowiek” i dlatego często wymagają współpracy z biologami, lekarzami, socjologami czy antropologami. Łączenie tych dyscyplin pozwala uzyskać o wiele bardziej złożoną, uwzględniającą wiele perspektyw, odpowiedź na problem badawczy.
Głównym źródłem satysfakcji jest dla mnie sam proces uczenia się, który prowadzi do coraz lepszego rozumienia otaczającego mnie świata. Cieszę się, kiedy udaje mi się opublikować wyniki moich badań w międzynarodowym czasopiśmie naukowym. Wtedy naukowcy z innych krajów mogą je przeczytać i uwzględnić je w swojej pracy, co daje mi poczucie, że moja praca jest częścią globalnej nauki.
Jako doktorantka psychologii zajmuję się prowadzeniem zajęć dydaktycznych oraz prowadzeniem badań naukowych. W swoich badaniach skupiam się głównie na porównaniach międzykulturowych. Niezwykłym sposobem głębszego poznania uniwersalnych zasad natury ludzkiej jest sprawdzenie, czy prawidłowości występujące u Polaków są takie same jak np. u Anglików, Kolumbijczyków, czy Pakistańczyków.
W swojej pracy wykorzystuję przede wszystkim wiedzę z zakresu psychologii społecznej. Szczególnie przydatne jest odpowiednie podejście do osób badanych i znajomość ich kultury. Jadąc na badania terenowe i badając tradycyjne plemiona (np. plemię Dani z Papui), ważna jest umiejętność nawiązania kontaktu i międzyludzkiego porozumienia
Współpraca z badaczami z ponad 40 różnych krajów pozwala na intensywną wymianę myśli i wiedzy. Najbardziej satysfakcjonująca w mojej pracy jest świadomość, że poszukując odpowiedzi na nurtujące pytania, dokładam swoją cegiełkę w budowie naukowych fundamentów wiedzy o człowieku.